Škola trčanja Dubrovnik u Rimu

304906Pripremali su se dugo. Jučer su krenuli zrakoplovom iz Dubrovnik u Rim, a danas su iz Rima trčali do Ostie, koji se nalazi jugozapadno od glavnog grada Italije, na obali Tirenskog mora, ušću rijeke Tiber. Jedni su trčali urku od 5 kilometara, drugi polumaraton, 20-ak kilometara.

Vremenski limit za polumaraton je bio tri i pol sata. Uglavnom, svi su ga iz dubrovačke ekipe odradili u zadanom vremenu, a oni najbrži za sat i 36 minuta (Srđan Matijašević i Dejan Babić), sat i 41 minuta (Marijo Anđelić)…., a u konkurenciji trkačica Nela Madeško za dva sata, Andrea Klečak za dva sata i dvije minute, Dubravka Nebergoj za dva sata i tri minute…

Osim tri najbrža i tri najbrže iz Škole trčanja Dubrovnik polumaraton Rim – Ostija istrčali su još Ana Alamat, Dijana Urlić Obuljen, Ana Vujnović, Romana Urlić, Irena Glanz, Iva Crnčević, Antonija Šarić, Tonći Šarić, Stela Lipovača, Danijela Klešković, Romana Milutin Lulić, Irena Matulović i Ana Bačić, a utrku od 5 kilometara Vlatka Ivandić, Diana Walker, Valentina Petrinić i Ante Tonći Đurković.

– Nije nam prvi put kako smo nastupili van granica Lijepe naše. Trčali smo beogradski polumaraton te sarajevski polumaraton. Plus, naravno, tu su brojne utrke u Hrvatskoj na kojima smo nastupili. U Rimu je trčalo oko 13.000 ljudi – istaknula je Ana Alamat.IMG_0361